З гэтай зменай Хаві Эрнандэс зноў прадэманстраваў экспертнае кіраванне ў гульні ў ФК Барселона

Хаві Эрнандэс зноў прадэманстраваў выдатнае кіраванне ў гульні, зрабіўшы змены падчас захапляльнай перамогі ФК "Барселона" з лікам 3-2 у гасцях над Левантэ ў Ла Лізе ў нядзелю ўвечары.

Нягледзячы на ​​​​тое, што яны забілі тры пенальці, апошні ўдар галавой Луука дэ Ёнга ў кампенсаваны час азначаў, што «блауграна» здолела дасягнуць свайго першага трыумфу на «Эстадзі Сьютат дэ Валенсія» з 2018 года падчас кіравання Эрнэста Вальвердэ.

З тых часоў у "Барсы" таксама было чатыры трэнеры, але гэта зноў была праніклівая змена Хаві Эрнандэса, другая за чатыры дні, якая перавярнула баланс матчу з ног на галаву, калі фішкі пайшлі ўніз.

У чацвер супраць "Айнтрахта" ў Франкфурце ў гарачым Дойчэ Банк Парку каталонцы таксама прайгралі з лікам 1-0 у сваёй чвэрцьфінальнай сустрэчы першай лігі Лігі Еўропы.

У другім тайме Хаві вывеў на поле Усмана Дэмбеля і Фрэнкі дэ ​​Ёнга, якія пераламалі лёс «блауграны» і пачалі ход, у выніку якога Феран Торэс зраўняў лік. З-за гэтага "Барса" цяпер ідзе ў матч у адказ на "Камп Ноў" на гэтым тыдні з роўным балансам і з зусім іншым настроем, чым у той час, калі яна прайгравала.

Гэтай эпізадычнай ролі было дастаткова, каб пара пачалася мінулай ноччу. Але зноў з адставаннем "Барсы" 1-0 і "Левантэ", які збіраўся забіць другі пенальці, які быў прапушчаны, Хаві вырашыў, як падоўжыць бяспройгрышную серыю "Барсы" з 14 гульняў да 15, і прадставіў Педры і Гаўі.

У хуткім часе пара аб'ядналася, каб знайсці Дэмбеля, які затым зрабіў сваю 11-ю галявую перадачу ў сезоне матч Карым Бензема і Ліянэль Месі калі П'ер-Эмерык Абамеянг накіраваў дадому свой крыж.

Усяго праз чатыры хвіліны Гаўі правёў сенсацыйны слалам на правым фланзе Дэмбеля і выбраў Педры, каб забіць свой трэці гол за пяць гульняў, калі Барса завяршыла вяртанне.

На жаль, трэці пенальці ў вароты «Левантэ» азначаў, што гаспадары зраўнялі лік, але куля Луук дэ Йонга галавой пры смерці азначала, што «Барса» пайшла дадому з трыма ачкамі.

«Мы прыклалі велізарныя намаганні, але ў першым тайме мы не гулялі добра», — адзначыў Хаві пасля. «Трэба быць самакрытычнымі. Мы былі лепш у другім тайме, і ў нас Луук і [Марк Андрэ] тэр Штэген робяць розніцу».

«[Гэта] тры залатыя ачкі, каб застацца ў барацьбе, мы ўсё яшчэ другія і не можам паслізнуцца. Не згуляўшы добра, мы перамаглі», — сказаў на заканчэнне трэнер.

Але менавіта дзякуючы яго пранікліваму кіраванню ў гульні "Барса" па-ранейшаму мае шанцы на ўдар у Ла Лізе і застаецца фаварытам на кантыненце.