Аргенціна перажыла ашаламляльнае вяртанне Нідэрландаў і выйшла ў паўфінал чэмпіянату свету

Аргенціна і зорны форвард Ліянэль Месі пераходзяць у паўфінал Чэмпіянату свету, перажыўшы шакавальны камбэк з Нідэрландамі ў другім тайме з двума галамі ў матчы, які многія называюць самым займальным на турніры да гэтага часу.

Key Facts

Аргенціна выйграла матч з лікам 4-3 у серыі пенальці пасля таго, як лік быў нічыйным 2-2 пасля дадатковага часу.

Аргенціна павяла ў ліку 2:0 дзякуючы галам Месі і Науэля Маліны, але змарнавала перавагу ў апошнія хвіліны другога тайма.

Нідэрланды вярнулі першы гол, забіўшы Ваўта Вегхорста на 83-й хвіліне, а затым зраўнялі матч, забіўшы яшчэ адзін гол Вегхорста на 10-й хвіліне кампенсаванага часу за лічаныя секунды.

Вялікая колькасць

17. Менавіта столькі жоўтых картак было выдадзена ў хаатычным матчы, усталяваўшы новы рэкорд ЧС. Чырвоных картак не было.

На што сачыць

Аргенціна сустрэнецца з Харватыяй у паўфінале ў аўторак пасля таго, як Харватыя здзейсніла сур'ёзную паразу раней у пятніцу, выбіўшы ад фаварытаў турніру Бразіліі.

Асноўная інфармацыя

За прабегам Аргенціны ўважліва сочаць ва ўсім свеце, бо чакаецца, што гэта будзе апошні шанец для 35-гадовага Месі выйграць найбуйнейшае спартыўнае спаборніцтва ў свеце. Ён быў блізкі да перамогі ў 2014 годзе, калі зборная Аргенціны прайграла Германіі ў дадатковы час фіналу чэмпіянату свету, але чэмпіянат свету 2022 года стаў адзіным іншым разам у яго кар'еры, калі ён выйшаў далей за стадыю чвэрцьфіналу. Нідэрланды ўступілі ў матч у статусе аўтсайдэраў, нягледзячы на ​​высокую гульню на групавым этапе і лік 3-1 перамога над ЗША у туры 16.

датычна

Марока - адзіная іншая нееўрапейская каманда, якая засталася на чэмпіянаце свету гэта ўжо ўвайшло ў гісторыю як першая арабская краіна, якая прабілася ў чвэрцьфінал. Калі Марока выйграе матч супраць Партугаліі ў суботу, яна стане першай афрыканскай камандай, якая калі-небудзь прабілася ў паўфінал.

Далейшае чытанне

Шок на чэмпіянаце свету: Харватыя выбівае фаварыт Бразілію, нават калі Неймар зраўняў рэкорд Пеле па колькасці галоў (Forbes)

Мужчынская зборная ЗША выбыла з чэмпіянату свету, прайграўшы Нідэрландам з лікам 3:1 (Forbes)

Што паглядзець у фінальнай частцы Кубка свету: апошні бой Месі, Неймар супраць. Пеле, мароканскі бег на стагоддзі і многае іншае (Forbes)