Бразілія выбівае Паўднёвую Карэю з лікам 4:1 і выйшла ў чвэрцьфінал

Бразілія выбіла Паўднёвую Карэю з чэмпіянату свету ў панядзелак і выйшла ў чвэрцьфінал, адзначаючы восьмы раз запар, каб самая паспяховая каманда ў гісторыі чэмпіянату свету кваліфікавалася ў раунд.

Key Facts

Бразілец Вінісіус Жуніёр забіў гол у вароты Паўднёвай Карэі толькі на сямі хвілінах першай паловы матчу, затым Неймар з пенальці і галы Рычарлісана і Лукаса Пакеты.

Неймару, які забіў за нацыянальную зборную Бразіліі 77 галоў, патрэбны толькі адзін, каб зраўняць з легендай бразільскага футбола Пеле тытул самага бамбардзіра краіны за ўсю гісторыю (7 з гэтых галоў былі забітыя падчас чэмпіянату свету).

Нягледзячы на ​​тое, што задняя лінія Паўднёвай Карэі з цяжкасцю абаранялася ад нападаў Бразіліі, Сын Хо Пайк забіў гол у другім тайме, давёўшы лік да 4-1 у матчы.

Дзіўны факт

Бразілія выйграла пяць чэмпіянатаў свету, больш за ўсіх краін у гісторыі турніраў.

На што сачыць

У пятніцу Бразілія сустрэнецца ў чвэрцьфінале з Харватыяй, якая выйшла ў наступны раўнд пасля перамогі над Японіяй з лікам 3:1 па пенальці пасля нічыі 1:1. Калі Бразілія пераможа Харватыю, яна сустрэнецца з пераможцам пятнічнага матчу Аргенціна - Нідэрланды ў паўфінале.

Асноўная інфармацыя

У турніры ў панядзелак застаюцца 11 каманд: Бразілія, Нідэрланды, Аргенціна, Францыя, Англія, Харватыя, Бразілія, Марока, Іспанія, Партугалія і Швейцарыя. ЗША былі накаўт Нідэрландамі ў суботу. Харватыя, Нідэрланды, Аргенціна, Англія і Францыя ўжо забяспечылі сабе месца ў чвэрцьфінале турніру, пакінуўшы шэсць астатніх каманд змагацца за тры астатнія месцы. Фінал чэмпіянату свету па футболе павінен адбыцца ў нядзелю, 18 снежня.

Вялікая колькасць

$ 440 млн. Вось колькі ў прызавыя грошы ФІФА раздасць 32 зборным, якія ўдзельнічалі ў чэмпіянаце свету, у тым ліку 42 мільёны долараў пераможцу.