Вынікі плэй-оф Лігі Еўропы, рэйтынгі гульцоў, што мы даведаліся

ФК "Барселона" сустрэўся з "Манчэстар Юнайтэд" у матчы-адказе плэй-оф Лігі Еўропы ў чацвер. Вось вынік, некаторыя рэйтынгі гульцоў і тое, што мы даведаліся з нічыі.

Манчэстэр Юнайтэд 2:1 ФК Барселона

Фрэд, 47′ Левандоўскі, 18′

Антонія, 73′

Манчэстэр Юнайтэд перамагае з агульным лікам 4-3 і праходзіць у 16/XNUMX фіналу.

Марк-Андрэ цёр Stegen

Рана зрабіў важную прыпынак ад Бруна Фернандэса, але мала што мог зрабіць з голам Юнайтэд. 7

Алехандра Бальдэ

Злоўлены Фернандэшам, калі партугальцы ледзь не зрабілі лік 1-0 на ранніх дзвярах, але паступова палепшыліся, рухаючыся наперад. Выйграў пенальці Левандоўскі рэалізаваў і атрымаў шмат апладысментаў за бездакорны першы тайм. Пасля перапынку яго можна было абвінаваціць у тым, што ён стаў на галы Фрэда і Энтані, але таксама маглі абвінаваціць і іншых. 6

Андрэас Крыстэнсэн

Правёў устойлівы першы тайм і меў вырашальнае значэнне для таго, каб адбіць Антоні ў другім тайме, калі малады чалавек імкнуўся вывесці Юнайтэд наперад. Да таго, як ён у рэшце рэшт зрабіў гэта. 7

Рональд Арауджо

Фантастычная гульня з Маркусам Рэшфардам кожны раз, калі нападаючы Еўропы, які знаходзіцца ў форме, галавой у цэнтры першага тайма. Не мог нічога зрабіць, каб спыніць хвалю, калі "Юнайтэд" захапіў каманду ў сваім 100-м выступленні ў клубе. Зрабіў вялікі выклік набліжаючыся да 80-й хвіліны, каб спыніць павелічэнне дэфіцыту. 7

Жуль Каўнд

Пацярпеў ад спалоху з хвілінай адсутнасці пасля таго, як Люк Шоў тупнуў нагой. Кіраваўся з Рэшфардам значна лепш на правым абаронцы, чым у першым матчы, але спачатку быў трохі марнатраўным, пасуючы на ​​поле. Амаль вывеў "Барсу" наперад з лікам 2-1 дзякуючы фантастычнаму ўдару галавой, які Давід Дэ Хеа перакінуў ашэстак. 6

франк Кесси

Спрабаваў паведаміць Каземіра, што ён там, але сфаліў на бразільцу праз 10 хвілін у небяспечнай зоне. Заўсёды быў фізічным, калі гэта было неабходна, але пакідаў грубыя рэчы ззаду, каб выйсці на першы план у перадавой ролі атакі. Заўсёды звязваючы гульню ў сваёй лепшай гульні ў футболцы Барсы ў першым тайме. Правяраў Дэ Хеа ў другім тайме з краю штрафной, але сарваўся, як і Барса ў цэлым. 7 – ЛУЧШЫ МАТЧ

Серхіа Бускетс

Вярнуўся пасля траўмы і, хоць часта апярэджваў, выконваў выдатныя адкаты ў першым тайме ў цэнтры парку, калі гэта было неабходна, з экспертнай пазіцыяй. Чым менш гавораць пра пачатак яго другой паловы, тым лепш, калі Фрэд і Каземіра пачалі яго захопліваць. 6

Frenkie дэ Йонг

Добра абараняўся ў першым тайме, прыкрываючы такіх, як Бальдэ, калі яны зарадзіліся высока. Пачаў набіраць недарэчныя пасы, дуэлі і дрыблінг, каб паказаць, чаму Юнайтэд так жадаў яго летам. Пачалі расслаблена ў другім тайме і, магчыма, павінны ўзяць на сябе невялікую віну за тое, што Фрэд зраўняў лік. Але як адзіны паўабаронца, які адсочвае назад, гэта было б жорстка. Заўсёды быў побач, калі Юнайтэд атакаваў, калі надыходзіла іх чарга дамінаваць у другім тайме. 7

Серхіа Раберта

Выконвае ролю фальшывага левага вінгера, які звычайна займае Гаўі ў табліцы каманды. Ён быў больш цэнтральным, і хаця яму не хапала тэмпу юнака, ён спрабаваў адпавядаць сваёй інтэнсіўнасці, заўсёды спрабуючы ціснуць і адсочваць. Магчыма, лепшы гулец першага тайма разам з Кесі, які атрымаў жоўтую ў першыя 10 хвілін другога за свой удзел у барацьбе паміж абедзвюма камандамі. На 70-й хвіліне Феран Торэс вырваўся з варот. 7

Роберт Левандоўскі

Нічога не зрабіў да пенальці, які вывеў "Барсу" наперад з лікам 1:0 і крыху пазней. Выпусцілі шанец зраўняць лік у кампенсаваны час. Наогул кажучы, яшчэ адно трывожнае выступленне ў яго рэпертуары пасля чэмпіянату свету. 5

Raphinha

З першага дотыку ў гульні прабіў на краі штрафной, але не змог утрымаць удар. Ён таксама не мог, калі добра звязаўся з Раберта, які набліжаўся да перапынку. Фернандэс адбіў мяч ад мяча пры нарошчванні варот Антоні, які зрабіў лік 2:1, і неўзабаве пасля гэтага перавёў Ансу Фаці. 5

Што мы даведаліся

Незалежна ад таго, хто даступны, траўмаваны або дыскваліфікаваны, чатыры паўабаронцы і адзін чысты вінгер - гэта, відавочна, лепшы шлях для Хаві.

Калі Педры і Гаўі выбылі, іх замены на Кесі і Раберта былі лепшымі гульцамі першага тайма, калі Барса цалкам дамінавала над гаспадарамі.

Тым не менш, яны выйшлі на другі '45 крыху млявым і дазволілі "Юнайтэд" вярнуцца ў гульню, але ніколі самі не ўзялі яе пад свой кантроль, бо над імі здзекаваўся прэм'ер-міністрPINC