ФК «Барселона» сутыкаецца з тыдзень «максімальнага ціску», які можа вызначыць іх сезон

У чацвер ФК "Барселона" перапыніла серыю з чатырох перамог, а таксама ўпершыню за 93 дні не згуляла без ачкоў, згуляўшы ўнічыю 0:0 з "Галатасараем" у першым матчы 16/XNUMX фіналу Лігі Еўропы.

Паведамляецца, што Хаві лаяў сваіх падапечных у распранальні ў перапынку за тое, што яны панізілі інтэнсіўнасць, з-за якой раней яны набіралі лепшую форму на яго гадзінніку з таго часу, як перанялі стырно кіравання ад Рональда Кумана ў сярэдзіне сезона.

Прасцей кажучы, каталонцам давядзецца паўтарыць свае крокі на выходных і вызначыць, дзе яны памыліліся - калі Хаві важдаўся са стартавым складам, гэта не дапамагло, бо зараз яны сутыкнуліся з васьмідзённым перыядам "максімальнага ціску", які можа вызначыць іх кампанію.

З трох матчаў, якія хутка адбудуцца запар, хатняя сустрэча з "Асасунай", верагодна, выглядае самай лёгкай на паперы, каб утрымаць трэцяе месца і захаваць жар супраць "Севільі" ў Ла Лізе. Тым не менш, каманда Джагобы Арасатэ не з'яўляецца адваротным чалавекам на выездзе, і толькі "Рэал Мадрыд", "Рэал Беціс", "Севілья", "Барса" і дзеючы чэмпіён "Атлетыка" з Мадрыда дзейнічаюць лепш, чым каманда, якая заняла 11-е месца, на замежнай зямлі.

Гаворачы аб гэтым, каталонцы накіроўваюцца ў «пекла» ў Турцыі ў чацвер на матч у адказ супраць Галатасарая. Стадыён "Неф" шырока вядомы як адно з самых варожых футбольных асяродкаў для любой апазіцыі, і "Барсе" трэба будзе зрабіць тое, што яна не змагла на гэтым тыдні, і забіць гол сваім гаспадарам, калі яны не хочуць перайсці ў дадатковы час і пенальці. Калі яны не змогуць перамагчы ні ў чым, сезон дакладна скончыцца без трафеяў.

У наступную нядзелю адбудзецца апошняя частка Эль Класіка сезона 2021/2022. Нягледзячы на ​​тое, што дагнаць лідара Мадрыд і ліквідаваць дэфіцыт у 15 ачкоў з'яўляецца цяжкай задачай для Барсы, рысу на пяску можна правесці, калі яны перамогуць сваіх лютых ворагаў на сваім уласным полі, а вынік матчу дасць сапраўдную меру таго, дзе цяпер знаходзіцца гэты бок.

Сустрэча ў Каталоніі ў кастрычніку мінулага года была самай аднабаковай паразай з лікам 2-1, якую вы, верагодна, бачыце, і Барса будзе шукаць лепшага варыянту паўфінальнага прайгравання Суперкубка ў дадатковы час ад «Лос Бланкос» на мяжы года, што павінна стаць натхненнем для гэтай гульні.