Раз'юшаны Хаві папракнуў ФК «Барселона» у перапынку, але дзве яго «рэвалюцыі» не спрацавалі супраць «Галатасарая»

Трайная замена Хаві Эрнандэса ў перапынку падчас хатняга матчу ФК "Барселона" з Галатасараем, які завяршыўся ўнічыю 0:0 у першым матчы 16/XNUMX фіналу Лігі Еўропы, стала паказчыкам таго, што ў "Кама Ноу" не ўсё добра.

У "Барселоны" былі свае шанцы на самым пачатку, але яны не здолелі скарыстацца імі, бо Феран Торэс зноў стаў асабліва марнатраўным. Але потым яны знялі нагу з газу і страцілі інтэнсіўнасць, неабходную для таго, каб пераадолець жорсткага праціўніка, шчаслівага згуляць на нічыю, і з чыстага ліста вярнуцца дадому ў Турцыю, дзе Барсе цяпер трэба будзе перамагчы іх у варожым асяроддзі, каб выйсці наперад чвэрцьфінал.

па Эль Чырынгіта, Хаві быў у лютасці на сваіх падапечных падчас перапынку і паслухаў іх, абвінаваціўшы іх у адсутнасці канцэнтрацыі і амбіцый, якія ў апошнія тыдні бачылі, як яны атрымлівалі асалоду ад лепшага моманту ў сезоне.

Трэнер паспрабаваў здзейсніць у агульнай складанасці дзве «рэвалюцыі», якія не далі эфекту. Спачатку ён важдаўся са складам, які, магчыма, палічыў непатрэбным, улічваючы, што каталонцы вырваліся з чатырох пераможных гульняў напярэдадні гэтага.

Серджына Дэст, Эрык Гарсія, Ніка Гансалес, Адама Траарэ, Мэмфіс Дэпай і Феран Торэс былі шасцю новымі імёнамі ў стартавым складзе, якія не з'яўляліся з самага пачатку супраць "Эльчэ" ў Ла Лізе ў мінулыя выхадныя.

Аднак усе разам і паасобку яны не аказалі вялікага ўплыву: Ніка, які занадта павольна валодаў мячом, закінуў мяч у перапынку, перш чым Дэпай, Феран і Адама пазней рушылі за ім на лаўку.

Рэзкая патройная замена Хаві, выпусціўшы Жэрара Піке, Серхіа Бускетса і Усмана Дэмбеля, прынесла крыху больш цякучасці гульні Барсы. Але ўсё роўна яны не здавалася блізкімі да таго, каб забіць, што падштурхнула тактыка да прадстаўлення П'ера-Эмерыка Абамеянга для "Мэмфіса" і Лука дэ Ёнга за кошт Адамы.

За ўвесь час «Барса» пабіла непажаданы рэкорд, упершыню за 93 дні не забіўшы мяча, і цяпер у наступны чацвер яна павінна адшукаць вароты, калі толькі яны не захочуць не забіць, а потым накіравацца ў серыю пенальці перад шумным натоўпам Стамбул.