Гулец у гольф Скоці Шефлер выйграў першыя Masters, а Вудс заняў 47-е месца

Topline

Скоці Шэфлер — першы ў сусветным рэйтынгу гулец у гольф — пашырыў сваё дамінаванне, выйграўшы ў нядзелю 1-ы штогадовы турнір Мастэрс, апярэдзіўшы Роры Макілроя, які заняў другое месца, завяршыўшы турнір на 86 ніжэй за намінацыю і атрымаўшы сваю першую перамогу на буйным чэмпіянаце, у той час як пяціразовы пераможца Тайгер Вудс моцна змагаўся падчас свайго няпоўнага вяртання ў спорт.

Key Facts

Шэфлер стаў дзесятым самым маладым пераможцам прэстыжнага турніру, атрымаўшы сваю першую зялёную куртку ў 25 гадоў і дзесяць месяцаў, на чатыры гады старэйшы за Тайгера Вудса, калі ён выйграў свой першы турнір Мастэрс ва ўзросце 21 года ў 1997 годзе - самы малады, які калі-небудзь выйграваў гэта.

Нягледзячы на ​​​​позні ўсплёск Макілроя ў нядзелю, які фінішаваў на сем ніжэй за намінальныя паказчыкі, зялёная куртка зноў ухілілася ад яго, не дацягнуўшы да перамогі на турніры Masters у яго 14-м выступленні на турніры, хоць другое месца ў нядзелю стала лепшым у кар'еры для 32-гадовага гульца. стары, які выйграў хаця б адзін раз на ўсіх іншых буйных турнірах па гольфе.

Колін Морыкава, леташні пераможца, фінішаваў пятым з паказчыкам чатыры ніжэй за намінацыю.

46-гадовы Вудс заняў 47-е месца на турніры раней у нядзелю — гэта было адным з горшых вынікаў у яго кар'еры, — але паабяцаў зноў згуляць на British Open у ліпені.

Вялікая колькасць

2.7 мільёна долараў. Гэта прызавыя грошы, якія Шэфлер завязе дадому з Нацыянальнага гольф-клуба Аўгусты, самая вялікая доля ў $15 мільёнаў кашалька ад турніру Masters.

Асноўная інфармацыя

Пасля крушэння адной машыны ў лютым 2021 года ён атрымаў сур'ёзныя траўмы ногі, Вудс сказаў, што будзе ўдзельнічаць у турнірах няпоўны працоўны дзень. Мастэрс на гэтым тыдні стаў яго першым удзелам у спаборніцтвах пасля Мастэрс 2020 года паўтара года таму.

На што сачыць

Чэмпіянат PGA, наступны буйны турнір па гольфе, пачнецца 19 мая ў загарадным клубе Southern Hills у Талсе, штат Аклахома. Адкрыты чэмпіянат ЗША стартуе 16 чэрвеня ў Country Club у Брукліне, штат Масачусэтс. Пасля нядзельнага Мастэрса Вудс сказаў Sky Sports ён не быў упэўнены, ці будзе ён гуляць на адной з наступных мэйджораў, але пацвердзіў, што будзе гуляць на British Open у ліпені: "Гэта маё любімае поле для гольфа ў свеце", - сказаў Вудс пра Old Course у Сэнт-Эндрус, дзе будзе праходзіць British Open, "таму я буду там, але нічога паміж гэтым я не ведаю".