Манчэстэр Юнайтэд унёс жорсткую дозу рэальнасці ў дэрбі

«Хочам дзесяць»

Адразу пасля таго, як "Манчэстэр Сіці" забіў шосты гол на шляху да перамогі над "Манчэстар Юнайтэд" з лікам 6:3 у нядзелю на стадыёне "Этыхад", іх заўзятары пачалі скандаваць, што яны жадаюць двухзначных лікаў.

Гэтыя ж заўзятары Сіці неўзабаве павярнуліся спіной да поля, абнялі адзін аднаго за плечы і скакалі ўверх і ўніз, каб зрабіць «Познань», свята, якое яны робяць падчас памятных перамог, і каб зняважыць сваіх пераможаных супернікаў.

РЭКЛЯМА

Гэта быў няёмкі дзень для Манчэстэр Юнайтэд, напоўнены жудасна няёмкімі і нязручнымі момантамі за сезон.

Гэта было занадта шмат для многіх іх вандроўных заўзятараў, некаторыя з якіх пакінулі стадыён яшчэ ў перапынку, калі яны прайгравалі з лікам 4:0, і да фінальнага свістка выязны фланг быў запоўнены менш чым напалову. На гэта было проста балюча глядзець.

Гэта не павінна было быць такім для Юнайтэд. Яны ўступілі ў гульню з асцярожным аптымізмам пасля перамогі ў папярэдніх чатырох гульнях Прэм'ер-лігі, але да канца дзеючыя чэмпіёны далі ім жорсткую порцыю рэальнасці.

РЭКЛЯМА

"Юнайтэд" можа адчуваць сябе пакрыўджаным з-за таго, што пасля перамогі над "Арсеналам" з лікам 3-1 у пачатку верасня яны страцілі імпульс сваёй кароткай серыі перамог з адкладаннем наступных дзвюх гульняў Прэм'ер-лігі пасля смерці каралевы Лізаветы II.

Гэта азначала, што "Юнайтэд" не гуляла ў Прэм'ер-лізе амаль месяц, і гэта было відаць у першыя дзесяць хвілін, калі ў іх цалкам дамінаваў "Сіці".

З самага пачатку «Сіці» кішэў па ўсім Юнайтэд, праразаючы іх з трывожнай лёгкасцю, і праз восем хвілін павёў у ліку 1-0 дзякуючы Філу Фодэну. За першыя дзесяць хвілін «Сіці» нанёс чатыры ўдары па варотах і ўжо мог выйграць матч.

Якім бы добрым ні быў «Сіці», «Юнайтэд» быў жахлівым і працягваў танна аддаваць мяч у небяспечных зонах. Яны выглядалі нервовымі і няздольнымі нават асвоіць асновы.

Да 23rd хвіліны абодва крайніх абаронцы «Юнайтэд» Дыёга Далот і Тырэл Маласія атрымалі папярэджанні пасля фолаў, якія паказалі, што яны не ў стане справіцца з хуткасцю і непасрэднасцю нястомных атак «Сіці».

РЭКЛЯМА

Але абарона «Юнайтэд» засталася адкрытай з-за адсутнасці якой-небудзь прыкметнай паўабароны перад сабой, і зноў і зноў атакуючыя гульцы «Сіці» змаглі праехаць праз сярэдзіну поля, не адчуваючы нязручнасцяў падкату або нават пераследу.

Лепшы гулец "Юнайтэд" у гэтым сезоне Рафаэль Варан атрымаў траўму лодыжкі на 33-й хвіліне, і пакуль ён быў па-за полем, атрымліваючы дапамогу, Эрлінг Халанд забіў гол з вуглавога. Неўзабаве француза прыйшлося замяніць, і да перапынку «Сіці» вёў з лікам 4:0.

РЭКЛЯМА

Сезон Прэм'ер-лігі - гэта ўсяго восем гульняў для "Юнайтэд", але гэта ўжо другі раз, калі яны адстаюць з розніцай у чатыры галы ў перапынку, пасля таго, як у жніўні былі на тым жа месцы ў "Брэнтфардзе".

У той раз «Юнайтэд» пакорліва здаўся на волю лёсу ў заходнім Лондане, але тут ім удалося зладзіць барацьбу і адбіць гол у Антоні. Гэта будзе слабым суцяшэннем, што гэта быў выдатны ўдар, з камфортам лепшы ў гульні.

Пасля таго, як «Сіці» павялічыў сваю перавагу да 6-1, а Хааланд і Фодэн дапамаглі сабе зрабіць хет-трык, «Юнайтэд» забіў яшчэ двойчы дзякуючы Энтані Марсьялю, які выйшаў на замену на 59-й хвіліне замест неэфектыўнага Маркуса Рэшфарда.

РЭКЛЯМА

Гэта зноў стала слабым суцяшэннем для "Юнайтэд", бо да гэтага часу "Сіці" ўжо павесяліўся і паслабіўся, але гэта зрабіла лік крыху больш рэспектабельным і павысіла асабістую ўпэўненасць Марсьяля пасля траўмы.

Тэлекамеры ўвесь час глядзелі на былога трэнера Юнайтэд сэра Алекса Фергюсана, які сядзеў у рэжысёрскай ложы, паказваючы яго твар, выгравіраваны ад болю і няшчасця.

Унізе пад ім цяперашні менеджэр Юнайтэд Эрык тэн Хэг кінуў прыгнечаную фігуру, а потым абвінаваціў у паразе гульню сваёй каманды без усялякай веры.

РЭКЛЯМА

«Гэта вельмі проста, гэта недахоп веры», - сказаў ён. «Калі вы не верыце на поле, вы не можаце выйграваць гульні, гэта недапушчальна. Мы становімся недысцыплінаванымі пры выкананні правілаў, а вас забіваюць, гэта адбылося сёння.

«Для мяне гэта было нечаканасцю. Мы не былі на пярэдняй назе, мы не былі смелымі з мячом, і было месца для гульні, але мы не былі дастаткова смелымі. Уся заслуга Сіці, але гэта не да Сіці, наша гульня не была добрай. Гэта было звязана з верай як асобы, так і каманды».

Гэта паражэнне не было такім шакавальным, як паражэнне ад "Брэнтфарда" з лікам 4:0, таму што з тых часоў Тен Хаг даказаў, што можа квітнець ў англійскім футболе з дапамогай гэтых чатырох перамог, у тым ліку супраць "Ліверпуля" і "Арсенала".

Гэта паражэнне адбылося ад "Сіці", які шэсць гадоў працуе ў сваім праекце з Пепам Гвардыёла, а "Юнайтэд" толькі праз тры месяцы ў сваім уласным праекце з Тэнам Хагам.

РЭКЛЯМА

Галандзец мог бы многаму навучыцца з гэтай паразы, нават калі большая частка яе не спадабалася б яму, але цяпер яго непасрэдная задача - усяліць больш веры ў сваіх гульцоў, перш чым яны сустрэнуцца з "Эвертанам" на Гудысан Парк у наступную нядзелю.