Мікаэла Шыфрын выбіваецца з апошняга сольнага спаборніцтва на зімовых гульнях у Пекіне пасля шматабяцальнага пачатку

Мікаэла Шыфрын у чацвер не змагла скончыць другі этап горналыжнага спаборніцтва на Алімпійскіх гульнях у Пекіне 2022 г. — яе апошняе сольнае спаборніцтва на Гульнях — вынік, які завяршае гарачы прабег зорнай амерыканскай лыжніцы, якая нечакана не змагла захапіць медаль.

Key Facts

Пасля таго, як Шыфрын прадэманстравала шматабяцаючыя выступы на этапе хуткаснага спуску, дзе яна заняла пятае месца і змагалася за медаль, Шыфрын прамахнулася ў вароты ў частцы слалама і ў выніку прызямлілася на сцягно.

Няшчасны выпадак у чацвер быў падобны да таго, што здарыўся на мінулым тыдні, калі яна не змагла завяршыць свае два лепшыя спаборніцтвы. гіганцкім слаламе і слаламе, дзе яна была моцным прэтэндэнтам на залаты медаль.

Вынік таксама азначае, што трохразовы пераможца Алімпійскіх гульняў пакіне Пекін без асабістых медалёў.

Камбінацыю выйграла Мішэль Гісін са Швейцарыі, якая паспяхова абараніла золата Алімпійскіх гульняў у Пхёнчхане ў 2018 годзе.

На што сачыць

Апошні шанец заваяваць медаль на Гульнях у Пекіне ў Шыфрын будзе ў суботу ў камандным заліку па горных лыжах. Калі амерыканцы ўдасца заваяваць залаты медаль у гэтым спаборніцтве, яна стане толькі другой лыжніцай, якая заваявала золата на трох Алімпійскіх гульнях запар.

Асноўная інфармацыя

Шыфрын, якая заваявала два залатыя алімпійскія медалі, перажыла цяжкі пачатак сваёй алімпійскай кампаніі на мінулым тыдні пасля таго, як яна саслізнула з трасы і была дыскваліфікавана як у жаночым слаламе, так і ў гіганцкім слаламе. Яе няздольнасць скончыць слалам выклікала здзіўленне, паколькі іншыя лыжнікі яе хвалілі за моцную тэхніку, паслядоўнасць, метранамічную дакладнасць і здольнасць праходзіць дыстанцыі. Шыфрын удзельнічала яшчэ ў двух горналыжных спаборніцтвах на Алімпійскіх гульнях у Пекіне ў супергіганце і хуткасным спуску, дзе ёй удалося заняць дзевятае і 18-е месцы адпаведна.

датычна

Нягледзячы на ​​​​няўдалае выступленне на Алімпійскіх гульнях у Пекіне, 26-гадовая дзяўчына лічыцца адной з лепшых гарналыжніц у свеце і мае рэкорды, якія пацвярджаюць гэта. Акрамя двух залатых медалёў на Алімпійскіх гульнях і аднаго сярэбранага медаля, яна заваявала шэсць залатых медалёў на чэмпіянаце свету, тры тытулы ў агульным заліку Кубка свету і 73 перамогі ў гонках — саступаючы толькі Інгемару Стэнмарку (86) і Ліндсі Вон (82).

Далейшае чытанне

Шыфрын зноў не трапляе ў вароты на Алімпіядзе; няма індывідуальных медалёў (Associated Press)

Мікаэла Шыфрын не фінішавала ў слаламе ў комплексе. (New York Times)