«Мінесота Вікінгі» выйгралі 5 запар, але расклад становіцца значна больш жорсткім

Здавалася, што гэта будзе лёгкая гульня для Vikings, бо яны прымалі каманду Arizona Cardinals, якая мела лік 3-4 і была адна з самых мяккіх абарон у лізе.

Арызона страціла 176 ачкоў, і здавалася, што бег Далвін Кук і Джасцін Джэферсан змогуць свабодна і лёгка перайсці на другі ўзровень.

Так, наяўнасць квотэрбека з вялікімі грашыма Кайлера Мюрэя і яго Ліміт у 12.6 мільёна долараў дасягнуты і нават больш буйны прыёмнік ДэАндрэ Хопкінс і яго сума ў 15.7 мільёна долараў азначала, што абарона будзе выпрабавана. Тым не менш, не было падставаў думаць, што вікінгі не змаглі пераўзысці гэтага суперніка з адноснай лёгкасцю.

Яшчэ адзін фактар ​​прыцягнуў увагу вікінгаў і іх прыхільнікаў. Кардыналы не перамагалі вікінгаў у Мінесоце з 1977 года, калі прэзідэнтам быў Джымі Картэр. Кардыналы па-ранейшаму называлі Сэнт-Луіс домам, і гэтая гульня праходзіла на адкрытым паветры на старым стадыёне Метраполітан. Бад Грант па-ранейшаму быў галоўным трэнерам "пурпурных", у той час як матч абаронцы ў гэтай перамозе кардыналаў з лікам 27-7 быў Фрэн Таркентан супраць Джыма Харта.

Гэта было даўно, і версія Cardinals 2022 года дала вікінгам усё, што яны жадалі, за 60 хвілін. Тым не менш, «Вікінгі» скарысталіся двума перахопамі Мюрэя і прыглушаным ударам, які ператварыўся ў аднаўленне Мінесоты, і атрымалі перамогу з лікам 34-26.

«Вікінгі» вярнуліся з развітальнага тыдня, каб зрабіць тое, што яны рабілі рэгулярна на працягу першага года Кевіна О'Конэла ў якасці галоўнага трэнера НФЛ. Яны не гуляюць у дамінуючы футбол, але робяць дастаткова, каб атрымаць перамогу. Гэтая каманда з лікам 6-1 упэўнена займае першае месца ў NFC North і выйграла пяць гульняў запар пасля паразы на 2-м тыдні ад непераможанага "Філадэльфія Іглз".

О'Конэл прапаведаваў, што яго каманда робіць невялікія рэчы, якія вядуць да перамогі, кантралюючы апошнія хвіліны першага тайма, добра выконваючы гульню нагамі і пазбягаючы дарагіх пенальці. "Вікінгі" пацярпелі няўдачу ва ўсіх гэтых сферах супраць Арызоны, але ўсё ж здолелі атрымаць перамогу.

Раней "Вікінгі" былі лепшай камандай, але Мюрэй кінуў Хопкінсу пас TD з 6 ярдаў за 47 секунд да канца першага тайма. Placekicker Грэг Джозэф быў заблакаваны доўгім кідком з гульні ў апошняй гульні тайма, і, што больш важна, ён прапусціў дадатковае ачко ў чацвёртай чвэрці, якое дало б вікінгам перавагу ў два балы. Іх таксама выклікалі на 10 пенальці, якія прывялі да страт на 86 ярдаў.

Аднак поспех Мінесоты ў чырвонай зоне дазволіў ім пераадолець гэтыя недахопы. Яны забілі ва ўсіх пяці магчымасцях у чырвонай зоне супраць Арызоны, у тым ліку ў 17-ярдовым прабегу Кірка Казінса TD, які пачаў забіваць.

Расклад становіцца значна больш жорсткім, пачынаючы з іх гульні на 9-м тыдні ў Вашынгтоне, і іх слабыя месцы ў абароне, безумоўна, будуць правераны - калі не выкрыты.

Пасля сустрэчы з камандзірамі вікінгі едуць у Бафала, прымаюць Каўбояў, а затым хатнія гульні супраць Пэтрыётаў і Джэтс.

Гэты адрэзак раскладу будзе цяжкім, па меншай меры, у параўнанні з тым, з чым яны сутыкнуліся да гэтага моманту ў сезоне. Гэта запатрабуе ад вікінгаў кантраляваць гадзіннік у канцы першага тайма і пачатку другога, паказаць паляпшэнне ў гульні нагамі і пазбегнуць пенальці, якія выклікалі столькі праблем у матчы супраць Арызоны.

Формула перамогі для О'Конэла была ўстаноўлена, і яго каманда цалкам падкупілася. Яны не змаглі прытрымлівацца прадпісанага маршруту супраць кардыналаў і ўсё роўна выйгралі.

Гэта пытанне вяртання да сцэнарыя на наступныя пяць тыдняў і выкарыстання кожнага перапынку, які яны атрымліваюць, каб заставацца камандай, якая заняла першае месца - і камандай з вялікімі памкненнямі пасля сезона.