Марока перамагае Партугалію і становіцца першай афрыканскай або арабскай краінай, якая выйшла ў паўфінал

Марока выйшла ў паўфінал чэмпіянату свету ў суботу, перамогшы Партугалію з лікам 1:0 і стаўшы першай арабскай і афрыканскай краінай, якая прабілася ў XNUMX/XNUMX фіналу ў гісторыі турніру.

Key Facts

Мараканец Юсеф Эн-Несіры забіў адзіны гол у матчы, ударыўшы галавой з навесу Ях'і Атыята Аллаха на 42-й хвіліне.

Марока, якая на мінулым тыдні атрымала яшчэ адну шакавальную перамогу над Іспаніяй у чвэрцьфінале, выстаяла супраць Партугаліі, нават калі яе зорны нападаючы Крышціяну Раналду выйшаў на матч адразу пасля перапынку — ён быў адхілены ад двух папярэдніх матчаў каманды.

Марока таксама было вымушана паменшыць аднаго чалавека на апошніх хвілінах гульні пасля таго, як Валід Чэдзіра атрымаў чырвоную картку на трэцяй хвіліне дададзенага часу, атрымаўшы дзве жоўтыя карткі з розніцай у некалькі хвілін.

Пасля перамогі каманды заўзятары святкавалі са сцягамі не толькі Марока, але і Палестыны, а таксама краіны-гаспадыні Катара.

датычна

Галоўны трэнер Партугаліі Фернанду Сантус лаўка Раналду ў пачатку матчу сказаў, што «няма ніякіх праблем з нашым капітанам» і што ў яго «не было праблем з маім рашэннем». Пасля дамінантнай перамогі каманды з лікам 6-1 над Швейцарыяй у 37/XNUMX фіналу ў пачатку гэтага тыдня Раналду, XNUMX-гадовая былая зорка Манчэстар Юнайтэд і Рэала, павіншаваў сваіх таварышаў па камандзе ў Instagram пошта, назваўшы сваю перамогу «выставай раскошы таленавітай і маладой каманды» — хаця відэаматэрыял з матчу злавіў яго, які выглядаў відавочна расчараваным, кажучы: «Ён спяшаецца мяне замяніць». Замена Раналду, 21-гадовы Гансала Рамас, зрабіў хет-трык у перамозе Партугаліі над Швейцарыяй.

На што сачыць

Дзейны чэмпіён Францыя сустрэнецца са сваім канкурэнтам Англіяй у апошнім матчы чвэрцьфіналу ў 2:XNUMX па ўсходнім часе ў суботу, а пераможца сустрэнецца з камандай Марока ў паўфінале ў сераду. Аргенціна, які з мінімальным адрывам вытрымаў у пятніцу ў чвэрцьфінальным матчы супраць зборнай Нідэрландаў пасля таго, як зборная Нідэрландаў выбіла дадатковы час, згуляе Харватыя, якая выйграла свой матч супраць Бразіліі — каманды, якая мае перавагу на перамогу ў турніры — у іншым паўфінальным матчы чэмпіянату свету ў аўторак. Фінал паміж пераможцамі гэтых матчаў запланаваны на нядзелю, 18 снежня.

Далейшае чытанне

Шок на чэмпіянаце свету: Харватыя выбівае фаварыт Бразілію, нават калі Неймар зраўняў рэкорд Пеле па колькасці галоў (Forbes)

Уздых з палёгкай: Аргенціна перажыла ашаламляльнае вяртанне Нідэрландаў і выйшла ў паўфінал чэмпіянату свету (Forbes)

Што паглядзець у фінальнай частцы Кубка свету: апошні бой Месі, Неймар супраць. Пеле, мароканскі бег на стагоддзі і многае іншае (Forbes)