Новы рэкорд наведвальнасці плэй-оф NWSL, усталяваны двойчы за адну ноч

У нядзелю шэсць каманд упершыню ў гісторыі лігі выйшлі ў постсезон Нацыянальнай жаночай футбольнай лігі. Х'юстан і Сан-Дыега прымалі чвэрцьфінальныя матчы ў нядзелю ўвечары, і абодва ўсталявалі рэкорд плэй-оф усіх часоў у той жа вечар.

Фанаты Х'юстана з'яўляюцца ў рэкорднай колькасці

Х'юстан Дэш, пасеяны пад чацвёртым нумарам, прымаў пасеянага пад шостым нумарам KC Current на стадыёне PNC для пачатку ў 4:00 па цэнтральным часе. Заўзятары ў Тэхасе і за яго межамі ўзнагародзілі абодва клубы продажам матчу. Пра гэта паведамляе NWSL натоўп Х'юстана дасягнуў 21,284 XNUMX фанатаў, аншлаг у гульнях і новы рэкорд наведвальнасці лігі.

Х'юстан прапусціў гол ад "Канзас-Сіці" раней, чым паўабаронца Сафі Шмід забіла першы гол у гісторыі плэй-оф "Дэш". KC Current забіў гол на 10-й хвіліне кампенсаванага часу і выйшаў у паўфінал супраць OL Reign. Паўфінальная гульня на Lumen Field у Сіэтле, штат Вашынгтон, пачнецца ў 7:30 па ўсходнім часе ў нядзелю, 23 кастрычніка, на CBS Sports Network.

На мінулым тыдні, Кампанія Dash абвясціла, што прадала больш за 14,000 XNUMX білетаў які ўжо перавысіў іх папярэдні рэкорд наведвальнасці дома ў 13,025 12, усталяваны 2015 ліпеня XNUMX года супраць Чыкага Рэд Старз.

Форвард "Канзас-Сіці Каррэнт" Ло'о ЛаБонта забіў гол у пачатку першых пяці хвілін і вывеў гасцей наперад. Паўабаронца "Х'юстана" Сафі Шмід вывела гаспадароў на табло на 27-й хвіліне. Кейт Дэль Фава забіла гол на 10-й хвіліне кампенсаванага часу і забяспечыла камандзе "Канзас-Сіці" перамогу на выездзе.

The Current выйшлі ў паўфінал супраць пераможцаў NWSL Shield і першага пасеянага OL Reign. Паўфінальная гульня на Lumen Field у Сіэтле, штат Вашынгтон, пачнецца ў 7:30 па ўсходнім часе ў нядзелю, 23 кастрычніка, на CBS Sports Network.

БОЛЬШ З ФОРЕКамісар NWSL абмяркоўвае справаздачу Йейтса на Сусветным спартыўным кангрэсе SBJ

San Diego Wave Вазьміце NWSL Attendance Title

Тым часам «Сан-Дыега Уэйв», пасеяны пад трэцім нумарам, прымаў на заходнім узбярэжжы «Чыкага Рэд Старс», які заняў шосты нумар. The Wave пераўзышлі нядзельны рэкорд Х'юстана з 26,215 32,000 фанатамі дома. У сваім першым сезоне Сан-Дыега ўтрымлівае рэкорд наведвальнасці плэй-оф і рэгулярнага сезона (17 XNUMX, усталяваны XNUMX верасня).

Падобна гульні ў Х'юстане, Хваля пачалася на задняй пятцы пасля таго, як нападаючы Чыкага Юкі Нагасата адкрыў лік. На 67-й хвіліне Эмілі ван Эгманд зраўняла лік для Сан-Дыега Уладальнік "Залатой буцы" NWSL 2022 Алекс Морган забіў пераможны гол на 20 хвіліне да кампенсаванага часу.

«Морган і Хваля» цяпер выходзяць у паўфінал супраць другой пасеянай каманды «Портленд Торнс» у нядзелю, 23 кастрычніка, у 5:00 па ўсходнім часе на CBS Sports Network.