Ацэнкі гульцоў і што мы даведаліся

«Барселона» апярэдзіла «Рэал» на восем ачкоў у верхняй частцы Ла Лігі пасля перамогі над «Севільяй» з лікам 3-0 на «Камп Ноў» у нядзелю ўвечары дзякуючы галам Хордзі Альбы, Гаўі і Рафінья.

Вось некаторыя рэйтынгі гульцоў і тое, што мы даведаліся з нічыі.

Марк-Андрэ Цер Stegen

Большую частку гульні амаль нічога не рабіў, за выключэннем таго, што быў напагатове падчас некалькіх контратак, якія не прывялі да нічога, і неабходнасці аднаўляць гульню Барсы, калі яму вярталі мяч. Быў ледзь правераны познім ударам галавой пасля таго, як "Барса" ўжо была наперадзе. 7

Хордзі Альба

Выбіў выдатны мяч для Рафінья пасля таго, як Бускетс быў вынесены з поля і атрымаў капітанскую павязку. За чвэрць гадзіны яму не пашанцавала не знайсці Левандоўскі ў штрафной з абароненым навесам і яшчэ адзін яго мяч пагражаў з атрыманага кутняга. Здолелі небясьпечную атаку на 35-й хвіліне з-за небясьпекі атрымаць прарыў з правага краю на Sevilla. Адзін з яго позніх навесаў у першым тайме стаў ледзь не аўтаголам Неманьі Гудэля, і ён цалкам заслужыў адкрыццё прыкладна праз гадзіну. Выказаў пас на Рафінью і дасць Алехандра Бальдэ шмат пазіцыйнага суперніцтва ў гэтым матчы. 9 – ЛУЧШЫ МАТЧ

Андрэас Крыстэнсэн

Яшчэ адно добрае выступленне ад датчаніна, які заўсёды круты і спакойны. Дапамог пазбавіць Педры ад патэнцыйнай чырвані, калі «8» страціла мяч у цэнтры поля ў першым тайме. 8

Рональд Арауджо

На 17-й хвіліне мяч быў блізкі да мяча галавой з вуглавога. Добра адсочваўся, каб заблакаваць небяспечны пас Севільі праз штрафную набліжаючыся да перапынку, хоць быў падняты сцяг афсайду. Апладысменты атрымалі за двайны кідок у ваду Івану Ракіцічу. Выйшаў на другі тайм, нягледзячы на ​​​​непрыемны падкат, і быў моцным да канца. 8

Жуль Каўнд

Гульня правага абаронцы дазваляе французу ісці наперад і быць авантурным. Ён быў архітэктарам аднаго з самых перспектыўных хадоў Барсы ў першым тайме, які добра спалучаўся з Рафіньяй, але Левандоўскі быў занадта павольны, спрабуючы прывесці Гаўі ў дзеянне. Знайшоў Рафінью з доўгім кідком мяча, што дазволіла яму наладзіць Гаўі. 8

Серхіа Бускетс

Выбыў раней за Франка Кесі пасля грубага ранняга фолу, таму не хапіла часу, каб паўплываць на матч. Будзем спадзявацца, што яго ўдар не занадта сур'ёзны, улічваючы насычаны каляндар Барсы наперадзе. У адпаведнасці з Cadena SERУ яго лагеры заявілі, што капітан можа адсутнічаць на два-тры тыдні. N / A

Frenkie дэ Йонг

Ярка рана пачаў, кантралюючы тэмп, але пачаў прайграваць бітву ў цэнтры поля за добрыя 10 хвілін для Севільі з адставаннем каля 35 на гадзінніку. Быў лепш пасля перапынку і адыграў Альбу, каб дапамагчы Рафінье. 7

Педры

Заўсёды імкнучыся звязаць гульню і працягнуць апошні мяч, але ў першым тайме ён быў даволі ананімным. Меў значна лепшыя другія 45 і больш уплываў на гульню. 7

Гаві

Ажыў, ледзь не зрабіўшы галявую перадачу Левандоўскі ў першым тайме. Рэдка быў на баку прайграўшых у паветраных паядынках, нягледзячы на ​​свой нізкі рост. Прыемна адкрыў поле на адным перапынку, які спыніўся з-за дрэннага рашэння Рафінья. Ледзь не абезгалоўлены Лоікам Бадэ, але адмахнуўся ад гэтага. Быў пастаяннай пагрозай, і адплатай стаў яго гол на 70-й хвіліне, яго першы гол у футболцы «6», калі Рафінья знайшоў яго на задняй штанзе. 8

Роберт Левандоўскі

Адкрылі ціха за 15 хвілін да таго, як Альба і Гаўі ўвялі ў гульню. Амаль рэалізаваў пас галавой ад 18-гадовага юнака, але потым зноў спыніўся, пакуль ракета амаль не праляцела міма Бона ў левай штанзе і была адбіта зоркай мараканскага Катара 2022. Павінен быў зрабіць лепш, калі атрымаў кантроль над небяспечным ходам у канцы першай паловы і трэба было знайсці Гаўі раней. Тая ж логіка прымянялася да іншага крыжа Альба пасля інтэрвалу. Нягледзячы на ​​тое, што ён быў блізкі, выканаўшы позні штрафны нізам, яго паказ не быў асаблівай прычынай для напісання. 6

Raphinha

Упэўненасць бразільца зноў расце, калі гаворка ідзе пра тое, каб спрабаваць супрацьстаяць гульцам суперніка, хоць на пачатку ён не меў вялікага поспеху. Хаві раззлаваўся на яго, калі той не зрабіў так, каб Гаўі адкрыў парк у паўабароне і перакінуў яго на правы фланг за паўгадзіны. Выйшаў на другі тайм з спружынным крокам і пасунуўся больш па цэнтры, калі Кундэ прыкрываў правы бок, але зноў адбіў Хаві, калі змарнаваў яшчэ адзін персікавы крыж Альбы на задняй штанге. Выкупіў сябе разумнай перадачай для Гаўі і мог бы стаць героем, калі неўзабаве пасля гэтага згуляў на вяршыні, калі б не павялічыць яго намаганні. Выйграў небяспечны ўдар са штрафнога напярэдадні ўдару, а потым забіў гол, якога заслужыла яго ўстойлівасць. Пад апладысменты прывялі Ферана Торэса. 8

заменнікі

франк Кесси

Хуткія ногі і круты пас на Рафінью выклікалі вітанне з натоўпу. Перахапіў небяспечны падкат у сваёй штрафной у перыяд, калі Севілья была лепшай камандай набліжаючыся да тайма. Аказаў выдатную і разумную пасістую Альбе з дапамогай вонкавага ўдару нагой, завяршыўшы яго лепшую гульню за Барсу з моманту пераходу з Мілана на бясплатнай аснове. 8

Ансу Фаці

Не здолеў перайграць свайго чалавека на хуткім прарыве па левым флангу, але, праўда, меў мала часу, каб увайсці ў гульню. 6

Ферран Торэс

Дрэнна адыграў мяч у штрафную набліжаючыся да 90-й хвіліны, што было адным з нямногіх штрыхоў у кароткім эпізодзе. 6

Маркас Алонса, Алехандра Бальдэ

N / A

Што мы даведаліся…

Капітану Хордзі Альбе можна давяраць, што ён узначаліць войскі ў адсутнасць Бускетса, але Хаві цяпер павінен вырашыць, ці можа ён працягваць сваю паўабарону з чатырох чалавек і дазволіць сабе раскошу васьміачковай падушкі, каб пры неабходнасці паспрабаваць нешта новае.

Кесі дала яму паразважаць на гэты конт, і Рафінья выказаўся за тое, што з'яўляецца фіксаваным правым вінгерам і не дапускае, каб Хаві, магчыма, выкарыстоўваў Гаўі ў якасці фальшывага нападніка.

У гульцоў Барсы ёсць цяпер выйгралі выклік, дадзены ім Хаві і будзе атрымліваць асалоду ад двух дзён адпачынку. Пасля гэтага "Вільярэал" за тыдзень.