Рэзкі старт, драматычны фініш дазваляюць вікінгам аднаасобна завалодаць першым месцам

Вось факты: "Мінесотскія вікінгі" адны займаюць першае месца ў NFC North пасля перамогі з лікам 29-22 над Chicago Bears. Квотэрбэк Кірк Казенс усталяваў камандны рэкорд, пачаўшы гульню з 17 забітых мячоў запар. Абаронца Кэмеран Данцлер атрымаў перамогу, вырваўшы мяч з рук былога вікінга Іхміра Сміт-Марсэта і спыніўшы валоданне мячом у Чыкага, якое магло скончыцца нічыйным тачдаўнам.

Ёсць шмат рэчаў, якія «Вікінгі» могуць адзначыць, калі каманда рыхтуецца да паездкі ў Паўднёвую Фларыду, каб сустрэцца з камандай «Маямі Дэльфінз», якая апусцілася да трэцяга абаронцы. Гэта каманда, якой не наканавана аддаваць ачкі ў канцы першага тайма і чацвёртай чвэрці, якія пераводзяць гульню на карысць саперніка. Гэта было адметнай рысай каманды ў сезоне 3, калі яны паслядоўна ішлі няўдала ў канцоўцы тайма/гульні.

Аддайце належнае галоўнаму трэнеру-пачаткоўцу Кевіну О'Конелу за тое, што ён пазбавіўся гэтай жорсткай звычкі. Незалежна ад таго, ці з'яўляецца гэта яго навуковым планам або выпадковасцю, вікінгі больш не запраграмаваны на тое, каб адмовіцца ад гэтага ў самы горшы час - нават калі яны адмовіліся ад TD Bears за 1:08 да канца ў першым тайме. О'Конэл таксама прадэманстраваў сваё майстэрства гульні-коллінгу на працягу першага тайма, калі «Вікінгі» гулялі ў свой лепшы футбол за апошні час, ведучы ў першым тайме з лікам 21-3.

Потым спынілася. Пасля таго, як Дарнэл Муні з "Мядзведзяў" зрабіў цыркавы ўлоў, што дало яго камандзе прырост у 39 ярдаў у першай гульні пасля двуххвіліннага папярэджання, "Вікінгі" страцілі ўпэўненасць. Замест таго, каб абапірацца на сваю гульню ў першым тайме, у якой Джасцін Джэферсан, які прымае мяч, свабодна бегаў у другаснай частцы Чыкага і рабіў лоўлю за лоўляй, «Вікінгі» гулялі ў няўхільны футбол з абодвух бакоў мяча.

Мядзведзі змаглі аб'яднацца са сваім другім курсам абаронцам Джасцінам Філдсам, які правёў лепшую гульню ў сваёй кар'еры ў НФЛ. Ён выканаў 15 з 21 перадачы на ​​208 ярдаў з 1 прызямленнем, а таксама прабег 8 разоў на 47 ярдаў. Было адчуванне, што гульня, якая відавочна была ў графе перамог, вось-вось выслізне.

Гэтая ідэя набыла давер, калі Chicago PK Cairo Santos падключыўся да мяча з гульні з гульні ў 51 ярд, што дало Bears перавагу 22-21 з лікам 9:26. Але замест таго, каб пайсці на 3-і-аўт або перавярнуць мяч жудасным перахопам, Казінс узначаліў «Вікінгаў» на 17-гульнявым прызямленні на 75 ярдаў, што заняло сем хвілін ад часу.

Казенс завяршыў драйв, забіўшы гол на адзін ярд, а затым ён ударыў Джэферсана з жыццёва важным пераўтварэннем двух ачкоў, што дало Мінесоце перавагу ў сем ачкоў.

Казенс завяршыў гульню, выканаўшы 32 з 41 перадачы на ​​296 ярдаў з 1 прызямленнем і 1 перахопам у дадатак да свайго адмашка TD. Ён ведае, што яго каманда ўпусціла магчымасць завяршыць гульню пасля таго, як назапасіла сваю раннюю перавагу.

«Нам трэба гуляць лепш на працягу ўсіх гульняў, каб мы маглі адцягнуцца і не жыць у гэтых гульнях у апошнія дзве хвіліны», Казінс сказаў. «Гэта будзе праблемай для прасоўвання наперад. Калі мы кагосьці апярэдзім, як мы можам проста адысці і не затрымлівацца?»

Пасля таго, як абаронца вывеў Мінесоту наперад, заставалася больш чым дастаткова часу, каб мядзведзі адказалі. Аднак, як адзначалася раней, гэта не тыя самыя старыя вікінгі. Здавалася, што Філдс трымаў Чыкага на хаду, але Данцлер спыніў магчымасць вяртання, калі выбраў мяч з рук Сміта-Марсэта.

П'еса адбылася невыпадкова, бо Данцлер быў добра знаёмы са звычкамі прымаючых, так як ён гуляў і трэніраваўся з камандай у мінулым годзе. «Ён расхістваецца з мячом» - сказаў Данцлер Сміта-Марсэта. «Я ўбачыў магчымасць і скарыстаўся ёю».

У выніку «Вікінгі» выйгралі гульню на буйной гульні абароны. Скол!

Ці з'яўляюцца Vikings, якія занялі першае месца, выдатнай камандай? Пакуль няма, але ёсць прыкметы паляпшэння, якія абяцаюць добрае на будучыню.