Страта Канзас-Сіці Чыфс ад Cincinnati Bengals была выпадкам дэжавю

У матчы чэмпіянату АФК "Канзас-Сіці Чыфс" змагаліся з "Цынцынаці Бенгалз" - перад тым, як каштавала памылка пры пасе на Тайрыка Хіла.

Сцэнар быў жудасна падобны да іх пройгрышу ад "Бенгалса" на 17-м тыдні. І гэтак жа, як і ў той гульні, яны прайгралі з розніцай у тры ачкі па гульнёвым голе ў канцы гульні.

Як і на 17-м тыдні, у перапынку матчу чэмпіянату АФК "Чыфс" лідзіравалі з перавагай роўна ў 11 ачкоў.

Але маржа павінна была быць большай.

Калі да канца першага тайма засталося пяць секунд і мяч быў на лініі ў адзін ярд «Бенгалз», «Чыфс» павінны былі як мінімум забіць гол з гульні ў плэй-оф.

Замест гэтага абаронца Chiefs Патрык Махомс невытлумачальна кінуў пас на Хіл у сярэдзіне поля без ярдаў, і час скончыўся.

Начальнікі паспрабавалі атрымаць нешта большае за сярэдзіну ў гэтай гульні, і Махаумс, які сказаў, што стаў крыху прагным, павінен быў адкінуць мяч, калі нічога не было адкрыта.

«У нас было дастаткова часу для яшчэ адной гульні, але я павінен зрабіць адну, якая будзе адкрыта ў энд-зоне», — сказаў галоўны трэнер «Чыфс» Эндзі Рыд пасля паражэння з лікам 27-24. «Я бяру на сябе адказнасць за гэта».

Гульня 17-га тыдня, паражэнне Chiefs з лікам 34-31, таксама мела вырашальную памылку з удзелам Хіла непасрэдна перад таймам.

За 19 секунд да канца першага тайма, Махаумс зрабіў пас амаль на 70 ярдаў праз поле, але бяспеку Bengals Вон Бэл, герой матчу-рэваншу, зламала яго. І Бэл змог зрабіць гэта, таму што Хіл кінуў улоў, перш чым слаба схапіць яго за шлем.

У матчы-рэваншы супраць "Бенгалс" Чыфс набралі 282 ярды, 21 ачко і рэалізавалі ўсе свае дауны ў першым тайме.

Але ім удалося ўсяго 83 ярды і тры ачкі да канца гульні.

У пачатку гэтага месяца "Чыфс" набралі ўсяго тры ачкі ў другім тайме паражэння ад "Бенгалс".

Тры ачкі ў другой палове гульні чэмпіянату АФК прыйшлі толькі ў канцы чацвёртай чвэрці пасля катастрафічнай паслядоўнасці, у якой "Чыфс" пацярпелі ад Сэма Хаббарда і прайгралі 20 ярдаў.

Мяркуецца, што дыспрапорцыя звальнення будзе спрыяць правадырам.

Яны мелі перавагу ў натоўпе стадыёна Arrowhead, і шум можа ўскладніць сувязь уздоўж лініі нападу суперніка.

Акрамя таго, дзіравая лінія "Бенгалз" дазволіла Джо Бэроў звольніць дзевяць разоў у папярэдняй гульні плэй-оф у Цынцынаці.

Аднак Бароў двойчы ўхіляўся ад лепшага паса Чыфсаў, Крыса Джонса, за першыя падзенні ў другім тайме. У першым ён ударыў Джа'Мара Чэйза на 22 ярды; з іншага боку Джонс ускочыў яму на спіну, але Бэроў адмахнуўся ад яго і ўсё ж пабег, каб сысці ўніз.

"У нас былі магчымасці", - сказаў Рыд. «Ён выйшаў з тых».

У той час як абарона Chiefs з усіх сіл намагалася звольніць Burrow, абарона Bengals нічога кардынальна не змяніла ў другім тайме. Адзінай наладкай было большае асвятленне мужчын на секунду.

Тым не менш, у канцы асноўнага перыяду ў адраджаючыхся Бенгалс гульня была нічыя.

"Чыфс" выйгралі ў авертайме і атрымалі мяч першымі. Але на 3-м і 10-м Махаумс кінуў Хілу, які быў падвойна прыкрыты, і Бэл яго зняў.

«Сёння ў нас гэта не атрымалася, але я б пайшоў на гэтую п'есу зноў», - сказаў Махаумс. «Калі бяжыць такі хлопец, як Тайрык, і ён наступае на кагосьці, дайце яму магчымасць згуляць. І я б сказаў, што ў васьмі выпадках з 10 ён робіць гэты ўлоў».

Тым не менш, гэты перахоп значна схіліў авертайм на карысць "Бенгалс", і яны прапусцілі 42 ярды ўніз, каб забіць пераможны гульнёвы гол.

У выніку сезон для Чыфс скончыўся, і ў 2022 годзе яны могуць выглядаць зусім інакш.

Па дадзеных Spotrac, у Chiefs ёсць 28 свабодных агентаў, у тым ліку абаронца Тыран Мацье, які дапамог ім вывесці іх на тры гульні чэмпіянату AFC запар.

Падчас сваёй прэс-канферэнцыі Мацье стрымліваў слёзы, звяртаючыся да сваёй будучыні.

«Я спадзяюся, што гэта атрымаецца», - сказаў Мацье. «Гэта было шчасцем».