Герой Чэмпіянату свету ЗША Крысціян Пулішыч дастаўлены ў бальніцу з-за траўмы, але абяцае згуляць у суботу

Амерыканскі форвард Крысціян Пулішыч быў дастаўлены ў бальніцу для далейшага абследавання пасля моцнага ўдару іранскага галкіпера, які забіў адзіны гол у матчы 1:0 у аўторак. перамога для ЗША, які ўжо называюць адным з самых вядомых галоў у гісторыі амерыканскага футбола, але зорка футбола паабяцаў у аўторак, што будзе гатовы да наступнай гульні.

Key Facts

Пра гэта паведаміў прадстаўнік US Soccer Forbes Пулішыч быў дастаўлены ў бальніцу з «траўмай жывата і прайшоў сканаванне».

Форвард падзяліўся Snapchat пошта са шпіталя пазней у той жа дзень, сказаўшы: «Такім чынам, я ганаруся сваімі хлопцамі, я буду гатовы ў суботу, не хвалюйцеся».

Пулішыч забіў пераможны гол на 38-й хвіліне матчу ў аўторак, пасля чаго адразу сутыкнуўся з іранскім галкіперам Алірэзай Бейранвандам і на некалькі хвілін упаў.

Пулішыч ненадоўга вярнуўся ў гульню, але выглядаў пашкоджаным ударам, і быў заменены з гульні, каб пачаць другі тайм.

Гол быў неабходны ў абавязковай гульні для ЗША, якая выбыла б з нічыёй або паражэннем ад Ірана.

На што сачыць

ЗША сустрэнуцца з Нідэрландамі ў матчы 16/10 фіналу ў суботу ў XNUMX гадзін раніцы па ўсходнім часе.

Асноўная інфармацыя

ЗША дамінавалі ў першай палове матчу ў аўторак, а гол Пулішыча стаў неабходным галявым прарывам незадоўга да перапынку. У другім тайме каманда ЗША больш актыўна абаранялася, адбіваючы хвалю атак, у той час як іранская каманда адчайна імкнулася да нічыйнага гола, які дазволіў бы ёй фінішаваць вышэй за ЗША ў групе В і кваліфікавацца ў 16/24 фіналу. XNUMX-гадовы Пулішыч лічыцца адным з найвялікшых талентаў амерыканскага мужчынскага футбола ўсіх часоў. Ён гуляе ў футбольны клуб "Чэлсі" ў Лондане і быў часткай каманды "Чэлсі", якая выйграла Тытул Лігі чэмпіёнаў УЕФА у 2021 годзе лічыцца найвялікшым прызам у клубным футболе.

Далейшае чытанне

ЗША перамагаюць Іран — выхад у 16/XNUMX фіналу чэмпіянату свету (Forbes)

Гол Хаверца: як бязлітасная дакладнасць Чэлсі выявіла слабасць Ман Сіці ў фінале Лігі чэмпіёнаў (Forbes)