Ці можа Энтані Марсьяль пачаць вяртанне ў Манчэстэр Юнайтэд?

Прайшла ўсяго гадзіна пасля гульні "Севільі" ў Лізе Еўропы супраць "Дынама" з Заграба ў чацвер вечарам, калі 28,000 XNUMX заўзятараў на стадыёне "Рамон Санчэс-Пісхуан" апладзіравалі Антоні Марсьялю, калі яго замянілі.

Французскі нападаючы, які да канца сезона быў арандаваны ў «Манчэстэр Юнайтэд», толькі што адыграў вядучую ролю ў перамозе «Севільі» над харватамі з лікам 3:1 у першым матчы плэй-оф, забіўшы адзін гол і прымаючы ўдзел у два іншыя галы.

Пасля расчаравальных васемнаццаці месяцаў на "Олд Трафард" у Марсьяля цяпер новы этап, і ён з задавальненнем нагадвае футбольнаму свету пра свой талент.

Ён выглядаў бадзёрым на працягу 61 хвіліны на полі супраць "Заграба", добра звязваючы гульню і пастаянна пагражаючы варотам.

Ён пачынаў з ролі цэнтральнага нападаючага, але будзе гуляць усе тры перадавыя; не хапае, каб атрымаць мяч ад паўабароны, дэманструючы пастаянную прыхільнасць і энергію, і здзяйсняючы небяспечныя прабежкі ў абароне Заграба.

Прайшло трынаццаць хвілін, калі Марсьяль знайшоў прастору, каб нанесці ўдар, брамнік Заграба Дамінік Лівакавіч змог толькі парыраваць прама на Папу Гомеса, якога ён затым збіў і прабіў пенальці. Іван Ракіціч рэалізаваў кропкавы ўдар і вывеў «Севілью» наперад.

Іспанцы падвоілі сваю перавагу за хвіліну да перапынку, калі Марсьяль адбіў мяч у вуглавы, перш чым пачаць ход, які прывёў да таго, што Лукас Акампас забіў гол ударам з лёту.

Праз хвіліну Марсьяль адабраў мяч у Гомеса з правага флангу, перш чым спакойна правёў мяч міма Ліваковіча, каб зарэгістраваць свой першы гол за «Севілью».

Гэта было трэцяе і самае ўражлівае выступленне Марсьяля за іспанскую каманду пасля ціхага дэбюту ў нічыёй 0-0 супраць Осасуны і аказання галявой перадачы ў перамозе 2-0 над Эльчэ на мінулым тыдні.

Выступленне Марсьяля ў Лізе Еўропы мела адгалоскі яго лепшых выступленняў за Юнайтэд і выклікала відавочнае пытанне аб тым, ці зможа ён выкарыстаць сваё знаходжанне ў Севільі, каб аднавіць сваю кар'еру на Олд Трафард у наступным сезоне.

Марсьяль - гэта гулец, якога трэба любіць і прымушаць адчуваць сябе жаданым, чаго не было ў Юнайтэд за апошнія васемнаццаць месяцаў.

Але на поўдні Іспаніі ён, здаецца, нарэшце зноў атрымаў гэта, што можна ўбачыць у яго ўсё больш упэўненых выступах.

Гэта прычына, па якой Марсьяль так моцна імкнуўся прыйсці ў Севілью, нягледзячы на ​​цікавасць з боку Барселоны і Ювентуса, таму што ён быў вельмі ўражаны тым, як моцна яны хацелі яго. Ён быў у захапленні ад таго, што да яго зноў ставіліся як да галоўнага чалавека.

«За гэтыя два тыдні, якія ён быў тут, я бачу шчасце», — сказаў паважаны спартыўны дырэктар «Севільі» Мончы. «Калі гулец валодае тэхнічнымі, тактычнымі і фізічнымі якасцямі, вам трэба дакрануцца да ідэальнага месца, каб гэтыя якасці зноў з'явіліся».

«І мы лічым, што здольныя знайсці гэтае месца. Магчыма, гэта можа азначаць больш прыхільнасці, больш падтрымкі, больш даверу; больш размаўляць з ім, каб яго сям'я адчувала сябе ўладкаванай, каб ён адчуваў сябе важным. Не існуе адной мадэлі для кожнага гульца, у кожнага свае патрэбы».

Марсьяль адчайна хацеў пакінуць Манчэстэр пасля таго, як страціў давер Уле Гунара Сульск'яера і не меў ніякага інтарэсу ў спробах зарабіць яго ў новага часовага кіраўніка Юнайтэд Ральфа Рангніка. Яму проста хацелася паехаць куды-небудзь пагуляць.

Ён не хацеў бы вяртацца ў "Юнайтэд", але, хаця ў яго ёсць кантракт да лета 2024 года, гэта не будзе яго выбар.

Гэта будзе залежаць ад меркавання таго, каго "Юнайтэд" прызначыць сваім новым трэнерам гэтым летам, і калі Марсьяль, якому яшчэ толькі 26, працягне ўражваць у "Севільі", яны могуць даць яму яшчэ адзін шанец на "Олд Трафард".