Лік, рэйтынгі гульцоў і што мы даведаліся

ФК "Барселона" павялічыў разрыў у 11 ачкоў на вяршыні Ла Лігі, перамогшы на выездзе "Вільярэал" з лікам 1:0 у нядзелю ўвечары. Вось лік, рэйтынгі гульцоў і тое, што мы даведаліся.

Вільярэал 0-1 ФК Барселона

Педры, 18 гадоў

Марк-Андрэ Цер Stegen

Закрыў кут для кідка Хасэ Луіса Маралеса ў канцы першага тайма. Але, як бачна ў матчы супраць "Севільі", у яго не было шмат спраў з-за таго, наколькі добра працуе яго задняя лінія. 7

Алехандра Бальдэ

Дрэнна адыграў мяч праз штрафную ў першым тайме, але быў моцны ў падкаце. Другі тайм пачаўся з цудоўнага слаламнага дрыблінгу ў зоне Вільярэала. Не такі ўражлівы, як Хордзі Альба на мінулым тыдні, але ўсё роўна стабільны. 7

Андрэас Крыстэнсэн

Салідна ад датчаніна, як заўсёды. Здавалася, што ў яго не было ніякіх важных момантаў, пра якія можна было б гаварыць, але ён заўсёды знаходзіўся ў патрэбным месцы ў патрэбны час, каб ліквідаваць любую патэнцыйную небяспеку, як гэта відаць з блоку спыненага часу пасля пагрозлівага пасу каля яго 18-ярдавай штрафной. 7

Рональд Арауджо

Каманда каментатараў Movistar назвала яго "неперасягненым", калі адсочвала ход Ерэмі Піно і ліквідавала небяспеку праз 10 хвілін. Атрымаў жоўтую картку за мяккі мяч і прапусціць наступны матч. Але любая заслуга, якую ён страціў за гэта, была выкуплена яшчэ адным выдатным клірэнсам, каб не даць Піно забіць каля гадзіны. Усю ноч у яго быў нумар гульца зборнай Іспаніі. 9

Жуль Каўнд

Зрабіў ежу з ачысткі, якую сыграў Хасэ Луіс Маралес у надыходзячым тайме, хоць пас Педры быў не лепшым. Заблакіраваў небяспечны крыж у сярэдзіне другога тайма і яшчэ адзін на смерць. 7

Frenkie дэ Йонг

Пачалі з ціхіх адкрыццяў на працягу 20 хвілін, потым паступова захапілі гульню. Пачаў ход, які прывёў да гола Педры, а таксама паставіў Левандоўскі выдатны чып. Яго шэсць перахопаў і моцныя падкаты азначалі, што ён забяспечваў фізічнае сэрцабіцце Барсы, а не проста дыктаваў тэмп сваёй гульні. Стварыў больш за ўсё момантаў у першым тайме і выканаў усе свае дрыблінгі. 9 – ЛУЧШЫ МАТЧ

франк Кесси

Яму было цяжка займацца творчасцю з-за таго, наколькі часта ён быў на прыёме супраць Вільярэала, калі члены апазіцыі часта рабілі выгляд, што ён сфаліў на іх. Часам было лёгка забыцца, што ён быў на полі і быў лепшым супраць Севільі, але меў меншую атакуючую ролю тут. 6

Педры

Выдатна пачаў з цудоўнага праходу Левандоўскі і стаў толькі лепш. Яшчэ адзін навес з правага флангу трапіў у Андрэаса Крыстэнсэна, але гэтага было недастаткова, каб пагражаць варотам. На 17 хвіліне ён выканаў выдатны ход з Левандоўскі з лікам 1-2 і вывеў "Барсу" наперад. Пазней у першым тайме Рафінья вызваліў, але бразілец не змог скарыстацца. Дробны ўсплёск быў няўдалым пасам для Кундэ, які француз не здолеў выканаць, у выніку якога ў першым тайме згуляў Хасэ Луіс Маралес. У другім тайме было цішэй, але яго пачатковых 45 мячоў было больш чым дастаткова, каб пра яго гаварыць. 9

Гаві

Гуляў больш цэнтральна ў першых частках гульні, і Хаві яго лаяў за недакладны мяч на фланг пры спробе забіць Левандоўскі. Былі цяжкія вечары, калі іх крыўдзілі, але, як заўсёды, я ніколі не здаваўся. Пачаў быць больш уцягнутым з прыблізна гадзінай з чвэрцю, каб гуляць з лепшым размеркаваннем. 7

Роберт Левандоўскі

Яшчэ адзін змешаны пакет ад паляка. Упусціў шанец забіць гол з цудоўнага пасу Педры з ранніх дзвярэй і трапіў прама ў Пепа Рэйну. Аддаў галявую перадачу Пэдры, зрабіўшы выдатны ход 1-2, але потым упусціў яшчэ адзін шанец пасля цудоўнай фішкі Фрэнкі, якая была не самай лёгкай. Рафінья павінен быў зрабіць лепшы пас у другім тайме. 7

Raphinha

Змог прыйсці больш у цэнтры дзякуючы Кундэ, які займаў правы бок. Як і ў Гаўі, яго размеркаванне па флангах было крыху цяжкім. Нягледзячы на ​​тое, што ён быў важны ў нарошчванні варот Педры, ён не здолеў скарыстацца двума персікавымі пасамі ад Педры і Левандоўскага. Гэта была першая замена Хаві на Ферана Торэса за 10 хвілін да канца і атрымаў жоўтую картку; Аднак трэнер, здавалася, быў задаволены ім. 6

Што мы даведаліся:

Цяпер "Барса" мае адрыў у 11 ачкоў пасля таго, як адмовілася падвяргацца здзекам з боку жорсткага суперніка і атрымала яшчэ адну перамогу на выездзе і засталася непераможнай у 16 ​​матчах.

Такія, як Педры, Рональд Араухо і Фрэнкі дэ ​​Йонг, зноў паказалі сябе вялікімі гульцамі і недатыкальнымі ў стартавым складзе. Але было шмат менш напружаных, але ўсё ж добрых выступленняў у каманды, таму вялікая колькасць адзнак "7".

Некаторыя зоркі на ўскраінах, такія як Фрэнк Кесі і Рафінья, не змаглі скарыстацца шанцам зрабіць уражанне, але пакуль яны не знаходзяцца пад пагрозай з-за траўм Серхіа Бускетса і Усмана Дэмбеля.

"Барса" была добрай, але, магчыма, ёй трэба было б быць лепш супраць "Манчэстэр Юнайтэд" у чацвер у Лізе Еўропы.